Всеукраїнська науково-практична конференція

10 квіт. 2018
3-4 квітня 2018 року у м. Запоріжжі пройшла Всеукраїнська науково-практична конференція «Досвід та перспективи розвитку інклюзивної освіти в Україні: регіональний аспект». Конференція відбулася за сприяння Благодійного фонду Порошенка, Перша леді відкрила конференцію, в якій взяли участь майже 500 освітян зі всієї країни.

Учасниками конференції стали: керівники закладів освіти, фахівці інклюзивно-ресурсних центрів, ресурсних центрів підтримки інклюзивної освіти, представники органів державної влади та місцевого самоврядування, представники навчальних закладів вищої освіти усіх рівнів та громадських організацій, науковці, науково-педагогічні та педагогічні працівники Запорізької області та інших регіонів України (Дніпропетровської, Донецької, Івано-Франківської, Кіровоградської, Київської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Тернопольської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Ченівецької областей та м.Києва).

3 квітня о 12.00 у приміщенні Запорізької обласної державної адміністрації відбулося урочисте відкриття конференції та пленарне засідання. Серед запрошених з вітальними словами та змістовними докладами виступили: Порошенко М.А., голова Благодійного Фонду Порошенка, Бриль К.І., голова Запорізької обласної державної адміністрації, Самардак Г. В., голова Запорізької обласної ради, Шевцов А. Г., директор Департаменту атестації кадрів вищої кваліфікації та ліцензування Міністерства освіти і науки України, Колупаєва А.А., заступник директора з наукової роботи Інституту спеціальної педагогіки НАПН України, Озерова Т.Я., директор Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації, Погребняк Ю.В., директор Департаменту освіти і науки Запорізької міської ради, Гура Т. Є., доктор психологічних наук, професор, проректор з наукової роботи та міжнародної діяльності КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР та інші.

В рамках Конференції на базі комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради розпочав роботу І етап Освітнього марафону «Без бар’єрів» за участю науковців та педагогів-практиків. Було проведено 10 науково-практичних заходів: майстер-класів, ворк-шопів, презентацій досвіду тощо, на яких обговорюються питання розвитку інклюзивної освіти в Україні, впровадження сучасних технологій навчання та виховання дітей з особливими потребами, професійного розвитку педагогів в умовах реалізації інклюзивного навчання. На ІІ етапі Освітнього марафону «БЕЗ БАР’ЄРІВ» на базі інклюзивних закладів освіти Енергодарського навчально-виховного комплексу №6, Кушугумського навчально-виховного комплексу «Інтелект» та Балабинського навчально-виховного комплексу «Престиж» відбулися відкриті уроки, корекційно-розвиткові заняття, презентації досвідів роботи щодо впровадження інклюзії, екскурсії, перегляди виставок учнівських робіт та ін.

Також хочу подякувати за чудову нагоду взяти участь у досконало проведеній Конференції. Це був справжній педагогічний діалог, який, без сумніву, збагатив усіх нас новим досвідом, надавши кожному з нас широкі можливості ознайомлення з досвідами колег, вільного обговорення актуальної проблематики, освоєння новітніх теоретичних і методологічних аспектів впровадження інклюзії в освіті. Глибоко переконана: це є шляхетна і надзвичайно перспективна справа! Конференція була організована бездоганно, формат якої перевершив мої очікування: все продумано, змістовно, чітко, виважено. Насичені два дні інтерактивного спілкування з провідними фахівцями та молодими науковцями. Усі їхні питання посприяли кращому розумінню порушеної теми. Сертифікат учасника даної конференції для мене – поважна нагорода.

Людмила Абрамова, методист МК