Семінар-практикум для педагогів ЗДО

19 лист. 2018

Захід проводився з метою підвищення якості дошкільної освіти, забезпечення її сталого інноваційного розвитку, окреслення форм і методів патріотичного виховання у контексті розвитку духовного потенціалу особистості дитини дошкільного віку.

Після екскурсії по закладу учасники  семінару працювали  у світлиці. Для повноцінної роботи прийняли правила поведінки на семінарі  (кожен має право на свою думку; обговорюємо сказане, а не людину; ми всі –  партнери) та правила його  проведення. Вітали учасників семінару врученням буклетів – «Знайомтеся – ми українці!», в яких відображено девіз закладу, головну ідею виховання  та фотоколлаж з патріотичного виховання.

Найбільш емоційна частина семінару - практичний перегляд свята «Сила України  –  в єдності родини»  (підготовлене музичним керівником Гайдай Н.А. та вихователем  Гуральник Л.В). Усі діти, а також педагогічні працівники,  були одягнені в український  національний одяг. Це створювало піднесений настрій у присутніх та налаштовувало на творчу, плідну працю. Надзвичайно зворушливим був танок дівчаток з рушниками, тепло сприйнятий глядачами.

Керівником закладу Рябушко В.І. представлена цікава, змістовна презентація «Формування національної свідомості дошкільнят засобами народознавства». Патріотизм кожної дитини   починається з рідної домівки, домашнього вогнища, з сім’ї, бо «з родини  йде життя дитини». То ж, вихователь Гуральник Л.В.   у своєму виступі  «Сімейне середовище  –  основа виховання громадянина – патріота України» познайомила  присутніх  з тим, як налагоджена у закладі  робота з батьками по формуванню патріотичних почуттів вихованців Учасники семінару мали можливість  познайомитися з демонстраційно-ілюстративним та методичним  матеріалом з даної теми.

Впродовж семінару проведені:

-інтелектуальна гра «Асоціативний ряд»  – на вашу думку, патріотизм –  це …( завдання полягало в тому, щоб навпроти кожної літери записати ті слова, які асоціюються у вас з поняттям «патріотизм»);

-вправа «Мудра торбинка –  для вихователів родзинка»  (продовжити прислів’я)

-майстер – клас по виготовленню оберегу національно – патріотичного спрямування  ( провела музичний керівник  Гайдай Н.А.).

Методист Саєнко Т.А. акцентувала увагу на нормативно-правовому забезпеченні організації роботи з дошкільниками з національно-патріотичного виховання. Вимоги щодо рівня  освіченості, розвиненості та вихованості дитини перед вступом до школи визначені у Базовому компоненті дошкільної освіти і конкретизуються у чинних комплексних і парціальних освітніх  програмах по кожному віковому етапу. У закладах дошкільної освіти  національно-патріотичне  виховання дошкільників здійснюється згідно з положеннями Конституції України, Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки (затверджена Указом Президента України від 13 жовтня 2015 року за №580/2015), Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді (затверджена наказом Міністерства освіти і науки України від 16 червня 2015 року за №641), інших документів, що унормовують діяльність закладів освіти.

Семінар-практикум пройшов в атмосфері творчої співпраці та  розуміння ролі педагога у становленні сильної держави – України, віри в щасливе майбутнє маленьких українців. По завершенні роботи  провели обговорення семінару. Виражена  основна думка присутніх: необхідність посилення патріотичного виховання у ЗДО;  удосконалення  уміння і навичок педагогів щодо орга­нізації патріотичного виховання до­шкільників; розглянуто прийоми просвітницької роботи вихователя з батьками з патріотичного виховання.

Тетяна Саєнко, методист МК